Kvarkenträffen / Merenkurkun rastipäivät 16.-18.7.2015on 15.7.2015 13:44
Startlista per klass - Dag 3, Kuni, Femmanskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
H10RR (32)1,5 km 0 Hm7 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
313195379Miro SivonenTP11:27:00
312220557Elias ÅdjersKristina11:28:00
315218899Julius HärkönenFemman11:29:00
335Daniel SillanpääRasKu11:30:00
311193401Oliver UdellSolf11:31:00
320206714Paavo SeppäläFemman11:32:00
333141995Tami PohjonenIkNV11:33:00
314190416Felix HahnSolf11:34:00
340220815Manu YlihärsiläAlahKi11:35:00
308177206Aapeli Rinta-KoskiVaaSu11:36:00
342169533Isak FinskasFemman11:37:00
305126573Jasu KahelinS-JKL11:38:00
318194886Lukas JanssonFalken11:39:00
330190888Jaakko LaatuHS11:40:00
316205243Hannes StenvallSolf11:41:00
328133576Juho TonteriNavi11:42:00
306197400Viktor NordinNOK11:43:00
322201348Robin ÖsterbackaFemman11:44:00
326202888Kosti KarjanlahtiRasKu11:45:00
307Asser KoivistoKortJV11:46:00
325181897Ville LembergRaJu11:47:00
331199027Rasmus KrookFalken11:48:00
332197581Juho FilppulaVaHa11:49:00
304202905Eemeli FrimanHyRa11:50:00
303192076Rasmus HautalaFemman11:51:00
33941582Lauri UittoRasKu11:52:00
344205132Alvin NordinNOK11:53:00
34193686Daniel KuuttilaTuS11:54:00
321184655Kasper BergströmKristina11:55:00
32493894Iivar HäggmanFemman11:56:00
317190830Miki VuorinenKoS11:57:00
301182393Janne KahelinS-JKL11:58:00
 
 
H12TR (13)1,6 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
34889346Markus LindemanSoJy11:40:00
357189668Riku YlihärsiläAlahKi11:42:00
356Elias RintanenFemman11:44:00
346199766Akseli KarjalainenPäijRa11:46:00
354181165Alexander BackmanFemman11:48:00
347218931Eetu KeskinenVaaSu11:50:00
352169970Oscar LindgrenFemman11:52:00
35989247Aatu YlihärsiläAlahKi11:54:00
345Jesper BergströmFemman11:56:00
349177261Kimi BorgVaaSu11:58:00
358189651Roni YlihärsiläAlahKi12:00:00
350184229Filip BergströmKristina12:02:00
353205122Melvin SnickarsNOK12:04:00
 
 
H12 (25)1,7 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
381182434Antti LaatuHS11:00:00
38281881Andreas LooFemman11:01:00
365180348Severi SimiläPohjant11:02:00
386193584Lucas FinskasFemman11:03:00
363161897Emil HolmbackMalax11:04:00
374189667Tommi RantanenAlahKi11:05:00
368190424Miska KuusikkoSalRe11:06:00
377152522Anton LeppämäkiViiSu11:07:00
361Jannick BrabieSWE11:08:00
364203100Hannes GranlundMinken11:09:00
369199519Topi PerttuLaihLu11:10:00
38541416Aaron HäggmanFemman11:11:00
370Theodor BrabieSWE11:12:00
376197488Ludvig NordinNOK11:13:00
383148171Adam KytömäkiVaaSu11:14:00
360154673Leo HaanpääPR11:15:00
367217522Valter LönnbergFemman11:16:00
379182804Markus KonttinenRaJu11:17:00
380217551Hannes UlfvensFemman11:18:00
362188555Ville YlihärsiläAlahKi11:19:00
37349140Tim KrookFalken11:20:00
366207358Roope LembergRaJu11:21:00
375187662Heikki KumaraLaihLu11:22:00
371181175Aron BjörklundBotnia11:23:00
372193369Lucas HyötySolf11:24:00
 
 
H13 (7)2,1 km 0 Hm10 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
389202649Ville PitkänenRaJu11:27:00
393203202Emil JanssonFalken11:29:00
390148820Evert StrandvallMinken11:31:00
395191937Aapo PasanenRaJu11:33:00
391175391Josef HöglundFalken11:35:00
38848423Miro JylkkäYlivKu11:37:00
394183539Linus KytömäkiVaaSu11:39:00
 
 
H14 (12)2,3 km 0 Hm10 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
405180981Christoffer BackmanFemman11:12:00
39683497Eemeli Rinta-KoskiVaaSu11:14:00
407101401Juho KangasLapVi11:16:00
400182996Eemeli KarjanlahtiRaJu11:18:00
406187667Eemeli KumaraLaihLu11:20:00
397155109Robin UdellSolf11:22:00
401203174Niilo NiskaLapVi11:24:00
404210837Hannes KullmanFalken11:26:00
402181278Axel BjörklundBotnia11:28:00
403181332Eeli KontolaLapVi11:30:00
408126330Matti LaasanenLaihLu11:32:00
398177580Eero KarjanlahtiRaJu11:34:00
 
 
H21B (8)3,0 km 0 Hm13 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
507401446Oskar NorrbackMalax11:37:00
50279766Jaakko PuntilaSuJu11:39:00
505214976Markus Keski-OjalaKannUra11:41:00
50450199Janne PuntilaSuJu11:43:00
506199881Rasmus LillandtKristina11:45:00
50841806Markku LehtimäkiRMH11:47:00
503138339Mika PukkinenYKV11:49:00
501194204Henrik ÅdjersKristina11:51:00
 
 
H21C (1)2,0 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
509169346Eskil GrahnNOK11:13:00
 
 
H35 (7)5,0 km 0 Hm17 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
511191033Sören JanssonFalken11:34:00
514220573Jyri KytömäkiVaaSu11:36:00
513159769Sebastian BjörklundFalken11:38:00
51889245Ari YlihärsiläAlahKi11:40:00
510191697Mats HöglundFalken11:42:00
517411562Fredrik GrannasVörå11:44:00
519205231Mathias HenrikssonFalken11:46:00
 
 
H40 (15)5,0 km 0 Hm17 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
539173352Ilkka TanttinenKoS11:48:00
534220456Aleksis HahnSolf11:50:00
541157267Tony VuorinenKoS11:52:00
540200120Martin SlotteKronan11:54:00
52477351Juha YlihärsiläAlahKi11:56:00
537177830Patrik NymanBrahe11:58:00
53843149Mikko VesisenahoLohiRa12:00:00
535201481Arto YlihärsiläAlahKi12:02:00
52280074Juha NivukoskiLapVi12:04:00
52193895Rune BergströmKristina12:06:00
532413102Mikko KarppinenPohjant12:08:00
530412537Jouni KahelinVaajTe12:10:00
531216192Jani IsoluomaRasKu12:12:00
52950974Marko JylkkäYlivKu12:14:00
536214125Sami FrimanHyRa12:16:00
 
 
H45 (21)4,7 km 0 Hm17 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
565181326Mikael SuvantoRaJu11:33:00
54751632Tero TaulavuoriAlatPi11:35:00
56388026Tero LeppämäkiViiSu11:37:00
553190639Peter SvahnKyS11:39:00
557181174Tom BjörklundBotnia11:41:00
55491789Ari LemponenRaJu11:43:00
556189329Timo ReinikkaVaaSu11:45:00
568161090Stefan HöstmanMalax11:47:00
56257558Christer SnickarsSolf11:49:00
548181641Marko KuusikkoSalRe11:51:00
544408182Jukka KinnariSuJu11:53:00
546182826Jussi PasanenRaJu11:55:00
561183474Jari SiiriläVetU11:57:00
543215448Marko LatvalaTVV11:59:00
567186464Kenneth LassilaFalken12:01:00
549199151Juha KiljunenRaVa12:03:00
56643600Jukka PohjonenIkNV12:05:00
551411991Kai KamilaSuJu12:07:00
55550238Kimmo NiskaLapVi12:09:00
550216222Rainer RäbbPIF12:11:00
55974905Juha KoivusaloIlU12:13:00
 
 
H50 (13)4,0 km 0 Hm15 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
589160280Kai HarjuKannUra11:31:00
573196234Kari HaanpääPR11:33:00
585179746Heikki KoskelaRaJu11:35:00
590208114Mikael HolmMinken11:37:00
575161324Dan StenlundBrahe11:39:00
57259278Tapio LehtinenPieHi11:41:00
570168152Asko SippolaKuortKu11:43:00
583205774Heikki TonteriNavi11:45:00
58151144Ari KuusholmaHiisi11:47:00
569206681Johan ByggningsbackaBrahe11:49:00
588483878Timo RonkainenKoS11:51:00
58740827Jorma HirvensaloSaPu11:53:00
577172479Juha TuomistoVaaSu11:55:00
 
 
H55 (18)3,0 km 0 Hm13 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
600175504Pertti SyrjäläKeU11:01:00
598183179Rune SvärdTrian11:03:00
607143929Jan LångMSParma11:05:00
605182708Edd GrahnNOK11:07:00
610195088Heikki VallbackaKortJV11:09:00
601175187Stefan LillandtKristina11:11:00
603411115Keijo RuotsalainenOYUS11:13:00
606411097Hannu Uusi-PohjolaVaaSu11:15:00
591182226Esko PensasLaihLu11:17:00
597156027Veli-Matti LähdesmäkiRasHy11:19:00
604150703Erkki TamminenSuJu11:21:00
609180353Eero HautalaKortJV11:23:00
59941886Eero JunkalaKannUra11:25:00
594146657Leif NymanFalken11:27:00
608180458Jarmo LaaksoHS11:29:00
596406118Tapio SyrjäläLaihLu11:31:00
592138061Hannu TamminenSuJu11:33:00
602180625Esa HuhtanenRaJu11:35:00
 
 
H60 (21)2,8 km 0 Hm11 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
627190547Veikko LaasanenVäVi11:17:00
624199054Markku RitanotkoTuMe11:19:00
61793043Peter KronholmBrahe11:21:00
61449355Seppo KeltamäkiJoKu11:23:00
638105361Harald SlotteBotnia11:25:00
619120951Markku JylkkäYlivKu11:27:00
633160277Sauli KonttilaKannUra11:29:00
612172439Kaarlo EnoTeuRi11:31:00
61842999Tapani ValonenKaRa11:33:00
630215405Henrik EnaFalken11:35:00
63494978Kari ErkkiläLapVi11:37:00
63255320Bo ÖsterbackaMinken11:39:00
611131072Juhani HakomäkiLapVi11:41:00
636SAKARI TAKALAAlajA11:43:00
635177785Fjalar HenrikssonFalken11:45:00
615215243Bengt LövsundBotnia11:47:00
621201136Henry NybergTrian11:49:00
637214211Bengt LillsjöMalax11:51:00
631198789Jukka NyystiläLaihLu11:53:00
626167439Mats SvedströmNOK11:55:00
63950672Sauli JokiVetU11:57:00
 
 
H65 (27)2,6 km 0 Hm10 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
654177597Pentti NiemeläLaihLu11:00:00
64840911Eero KattilakoskiKPV11:02:00
674203101Ralf SkåtarMinken11:04:00
668208708Kalevi PollariYKV11:06:00
642191974Kari PienimäkiRaJu11:08:00
67341418Seppo HartvikMalax11:10:00
661211117Gustav Norrgrann KarlNOK11:12:00
675177286Heikki PajukangasKPV11:14:00
65641880Markku TörmäKannUra11:16:00
651158506Håkan RaumaBotnia11:18:00
664184971Olavi HautalaRaJu11:20:00
65550157Karl-Gustav HertsbackaNOK11:22:00
671159573Sven-Olof BackmanFalken11:24:00
676218813Heikki KujanpääAlajA11:26:00
644161576Arto SeppänenEnonkU11:28:00
667202665Mauno NäsiRaJu11:30:00
67250399Torolf BergerFalken11:32:00
669170724Reijo LiitiäinenTrian11:34:00
640177165Hilding HaraldFalken11:36:00
665157566Gustav GrannabbaBotnia11:38:00
643216515Erkki KoivukangasKoS11:40:00
646175186Björn ForsénNOK11:42:00
659216556Måns ÅkerblomGIF11:44:00
657188658Håkan BjörklundFalken11:46:00
64748979Tauno HellstenRasti8811:48:00
670121256Erkki TurunenSuSe11:50:00
650144615Henning NynäsBrahe11:52:00
 
 
H70 (17)2,5 km 0 Hm11 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
68241810Reino KorvakangasVaaSu11:30:00
690167844Voitto ErkinheimoKortJV11:32:00
699192868Eero FräntiKoS11:34:00
696173493Lars SandgrenNOK11:36:00
692188437Roy TorrkullaMinken11:38:00
68050216Lasse PeltolaSuJu11:40:00
68574235Olavi MäkivaaraRasKa11:42:00
693182559Rolf SöderlundSolf11:44:00
694409719Jorma SaarimäkiVaaSu11:46:00
695149158Jorma VeijovaaraPohjant11:48:00
697182882Frans PåttMinken11:50:00
688218236Risto KukkoVäVi11:52:00
68154539Toivo PelkonenYlikNM11:54:00
678218770Per-Erik StaffansVörå11:56:00
679198725J Koski MattiNOK11:58:00
698153921Matti LatvalaRaJu12:00:00
691140350Jukka LuukkoLS-3712:02:00
 
 
H75 (5)2,5 km 0 Hm11 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
70781852Aapo HietalahtiHalTo11:20:00
704159565Esa KlingaLS-3711:22:00
709113073Lars-Gunnar HolmBotnia11:24:00
70241802Helge KnuuttilaVaaSu11:26:00
708218674Kurt GunellFalken11:28:00
 
 
H80 (5)1,9 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
711190151Alf BarkarFalken11:03:00
714165823Aage LahtinenMesik11:05:00
71350368Henry SnellmanFalken11:07:00
715199047Leo MårdKristina11:09:00
716114565Tapio PatanaVetU11:11:00
 
 
H85 (1)1,9 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
717184878Thor LöfrothKronan11:01:00
 
 
D10RR (27)1,5 km 0 Hm7 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
742169371Ellinor StrömSolf11:00:00
723194021Tilde BergströmKristina11:01:00
735205126Johanna HäggkvistNOK11:02:00
729161081Kira LammiKauWi11:03:00
730199090Karolina LindforsFalken11:04:00
724215402Peppi SikkiläLapVi11:05:00
725201724Laura PerttuLaihLu11:06:00
727218649Minea AntfolkNOK11:07:00
740190408Aida KoivistoKortJV11:08:00
749153722Petra IsoluomaRasKu11:09:00
75150363Iiris YlihärsiläAlahKi11:10:00
719177269Venla SaariPoRa11:11:00
739191013Selina SimiläPohjant11:12:00
731218587Venla PäkkiläHaHe11:13:00
737158670Ines LervikSolf11:14:00
733214770Martta KankaanpääEsSu11:15:00
744189444Jenna YlihärsiläAlahKi11:16:00
745207148Marjukka IsoluomaRasKu11:17:00
741190791Eevi KiljunenRaVa11:18:00
738187747Maija KumaraLaihLu11:19:00
750183478Sini HietamäkiRaJu11:20:00
743146198Emma BrockKoS11:21:00
721201723Tuulia PerttuLaihLu11:22:00
736193740Venla TorrkullaFemman11:23:00
746220462Jenna HemminkiRaJu11:24:00
72850405Thea KullmanFalken11:25:00
74757699Emilia LiljeqvistMinken11:26:00
 
 
D12 (21)1,7 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
764180131Cecilia BjörklundFalken11:25:00
759193037Frida HäggkvistNOK11:26:00
767146153Eeva PeltolaLapVi11:27:00
754200068Essi HölsöPR11:28:00
760182609Frida StenvallSolf11:29:00
761182308Iiris KarppiLaihLu11:30:00
762180214Sandra BjörklundFalken11:31:00
765181713Henna TorrkullaFemman11:32:00
758180320Mia JanssonFalken11:33:00
774157784Ronja ÅkerblomGIF11:34:00
771215430Emilia MelenderRaJu11:35:00
770190460Elsa LeppämäkiViiSu11:36:00
768193397Rosa MyrskogKronan11:37:00
769145748Olivia HahnSolf11:38:00
773190244Siiri OikarainenLaihLu11:39:00
756190423Justiina HämäläinenViiSu11:40:00
755404507Emmi HietalaLapVi11:41:00
775Emma PalmSWE11:42:00
766145925Irina OjalaRasKu11:43:00
757161539Anni TaulavuoriAlatPi11:44:00
76351728Ines TuohimaaSolf11:45:00
 
 
D12TR (10)1,6 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
783193359Alva BacklundFemman11:47:00
787216530Janica HahtokariKronan11:49:00
788189669Veera KorpiPoRa11:51:00
781159878Helmi PitkänenJRV11:53:00
778Julia EnlundFemman11:55:00
78075707Ellen StrandbergMalax11:57:00
779190379Nella LuomaLaihLu11:59:00
782201363Lise StrandbergMalax12:01:00
776179269Emma ElomaaVaaSu12:03:00
785169026Sara SnickarsSolf12:05:00
 
 
D13 (13)2,1 km 0 Hm10 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
797169032Rebecca ÖsterbackaFemman11:01:00
799190245Iida OikarainenLaihLu11:03:00
795177604Linnea GranlundMinken11:05:00
789173488Emmi KiljunenRaVa11:07:00
800182876Matilda LatvalaSKUusi11:09:00
792216499Hanna ByggningsbackaVaaSu11:11:00
790166351Louisa HästöFemman11:13:00
794199006Henriikka HölsöYKV11:15:00
791190695Ella FilppulaVaHa11:17:00
796191438Tara LammiKauWi11:19:00
801193723Anna NygårdFemman11:21:00
802189665Ronja YlihärsiläAlahKi11:23:00
793410522Lisette BlomqvistMinken11:25:00
 
 
D14 (6)2,3 km 0 Hm10 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
803169366Louise BjörklundFalken11:00:00
810159853Terhi KaksonenYKV11:02:00
806202671Hilma HolmbackFemman11:04:00
804126110Linda GranlundMinken11:06:00
808191886Hilla PitkänenJRV11:08:00
805125883Ida IsolähteenmäkiIkNV11:10:00
 
 
D21B (4)2,0 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
877193484Milla KantanenViiSu11:15:00
873216223Elisabeth WikmanSolf11:17:00
875199637Eeva RautanenTuuSe11:19:00
874193404Tina UdellSolf11:21:00
 
 
D35 (5)3,1 km 0 Hm13 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
886122175Teija UittoRasKu11:24:00
881161449Anne SalomaaIPR11:26:00
88057683Minna Rotola-PukkilaKauKa11:28:00
884167207Elina HietamäkiRaJu11:30:00
883195003Elina OrjalaKoS11:32:00
 
 
D40 (12)3,1 km 0 Hm13 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
90040222Åsa PartapuoliSWE11:00:00
896411005Elina SillanpääPohjant11:02:00
895201895Marika LiikolaPäijRa11:04:00
898221040Majbritt BjörklundBotnia11:06:00
890157373Therese LervikSolf11:08:00
892215026Terhi LatvalaTVV11:10:00
897159772Lotta WasströmSolf11:12:00
89442042Kaisa FrimanHyRa11:14:00
893193861Sanna Sarkkinen-VuorinenKoS11:16:00
899169797Anne-Mari HautamäkiRasKe11:18:00
891174730Riikka RajamäkiHS11:20:00
901202679Sanna LöfbackaKPV11:22:00
 
 
D45 (11)3,0 km 0 Hm13 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
90251633Tarja TaulavuoriAlatPi11:53:00
912215518Leena-Riitta Tuumi-NiemiHS11:55:00
904181840Virpi SnickarsSolf11:57:00
909177643Elisabeth GranlundMinken11:59:00
90845633Tiina IsolähteenmäkiIkNV12:01:00
911201404Heidi Korpela-KamilaSuJu12:03:00
90548041Jaana HölsöPR12:05:00
913177369Minna Iso-KoivistoKauWi12:07:00
907216346Anne KahelinS-JKL12:09:00
903199573Marja ErkkiläRaJu12:11:00
915118769Ingela WärnmanFalken12:13:00
 
 
D50 (8)2,8 km 0 Hm11 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
926160270Kirsi JunkalaKannUra11:01:00
922177649Sari KoskelaRaJu11:03:00
919201305Heli AnnilaKoovee11:05:00
921199958Tuija KatajamäkiKauWi11:07:00
91882891Rose-Maj FrimanSolf11:09:00
92375799Anna-Leena TuomistoVaaSu11:11:00
925119948Ann-Catrine BlomqvistMinken11:13:00
92448106Eija SipponenPR11:15:00
 
 
D55 (7)2,6 km 0 Hm10 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
93374178Eija LeppäSuJu11:54:00
92852323Eeva-Liisa YlipelkolaKortJV11:56:00
934135076Gun-Viol LångMSParma11:58:00
929203018Päivi HautalaRaJu12:00:00
932181121Terhi RajamäkiKangSK12:02:00
931121251Marianne SummanenRR12:04:00
930203825Helena SoinilaTeuRi12:06:00
 
 
D60 (5)2,5 km 0 Hm11 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
935169958Mirja HaraldFalken12:04:00
939195350Gunilla BjörklundFalken12:06:00
94250398Gunhild BergerFalken12:08:00
93642998Eila ValonenKaRa12:10:00
94155992Päivi-Kaarina TurunenSuSe12:12:00
 
 
D65 (10)2,5 km 0 Hm11 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
950483250Eila SeppäläYKV11:00:00
954154036Anna-Maija HautamäkiRasKe11:02:00
95241681Eeva-Liisa KorkeakangasRaJu11:04:00
944166291Ritva KajavaHlS11:06:00
94949018Leena HellstenRasti8811:08:00
946214801Raija LoukoYKV11:10:00
945177893Ann-Mari SandgrenNOK11:12:00
953154756Kristina ThomenBrahe11:14:00
948166053Ritva ErkinheimoKortJV11:16:00
943182883Saga PåttMinken11:18:00
 
 
D70 (1)1,9 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
955201436Gunvor LassilaFalken11:29:00
 
 
D75 (3)1,9 km 0 Hm9 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
95647330Ann-May Carlson-WikströmSolf11:23:00
95853715Gunnel SnellmanBrahe11:25:00
95750400Ann-Britt HjerpeFalken11:27:00
 
 
Kunto A (3)4,7 km 0 Hm18 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
959183391Anna Hannuksela-SvahnKyS11:00:00
960191437Samu HeiskaVeVe11:01:00
961173059Tommi PenttiläKoS11:02:00
 
 
Kunto B (2)3,1 km 0 Hm13 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
962Stefan PalmSWE11:00:00
96393896Pia BergströmKristina11:01:00
 
 
Kunto RR (4)1,5 km 0 Hm7 K
StartnrBricknrNamnKlubbStart
966177046John StrandbergMalax11:00:00
967177342Felix StrandbergMalax11:01:00
968Katariina FrimanHyRa11:02:00
969202898Sanni KorpiPoRa11:03:00